صفحه 299 قرآن کریم

از کی کمک میخوای⁉️

سوره_کهف آیه ۵۱

مَا أَشْهَدْتُهُمْ خَلْقَ السَّمَاوَاتِ وَ الْأَرْضِ وَ لَا خَلْقَ أَنْفُسِهِمْ وَ مَا کُنْتُ مُتَّخِذَ الْمُضِلِّینَ عَضُدًا

من آنان (ابلیس و فرزندانش) را، نه در آفرینش آسمان ها و زمین، و نه در آفرینش خودشان، به شهادت نطلبیدم و من گمراه‌کنندگان را دستیار خود نمی‌گیرم.

تفسیر_و_توضیح

اشاره به اینکه در کارهایمان، چه در کار جمعی و چه در کارهای فردی، از کسانی یاری بخواهیم که خود در مسیر حق باشند و به آن ایمان داشته باشند.

در مسیر کربلا امام حسین‌(ع) با عبیدالله بن حر ملاقات داشت و او را به یاری خود دعوت کرد. اما عبیدالله گفت نمی‌توانم شما را یاری کنم ولی در عوض اسب و شمشیرم را به شما می‌دهم.

امام فرمودند: وقتی از جان خود مضایقه داری، نیازی به مال تو نداریم؛ سپس این آیه را قرائت کردند:

وَ مَا کُنْتُ مُتَّخِذَ الْمُضِلِّینَ عَضُدًا

نداشتن یار و یاور بهتر از آن است که از افراد ناپاک و گمراه کمک بخواهیم.

مشخصات

• جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : یاری ,الْمُضِلِّینَ عَضُدًا ,مُتَّخِذَ الْمُضِلِّینَ ,کُنْتُ مُتَّخِذَ ,مُتَّخِذَ الْمُضِلِّینَ عَضُدًا ,کُنْتُ مُتَّخِذَ الْمُضِلِّینَ
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دستگاه پولیش - وبلاگ Jared Patrick دانلود رایگان مدرسه عجیب غریب میخک رایانه میگریت جرمنی : مرجع تخصصی مهاجرت به آلمان مظهربصیرت دفتر ازدواج 30 و طلاق 18 تبریز تیم امنیتی هایجک